Sposoby na odnowienie dachu garażu lub wiaty – porady eksperta

Malowanie betonu wałkiem

Jak odnowić i czym pomalować chodnik betonowy? – porady eksperta

30 czerwca 2021
Białe okna i ceglana elewacja

5 pomysłów na kolor dachu pasujący do białych okien

2 lipca 2021
Malowanie betonu wałkiem

Jak odnowić i czym pomalować chodnik betonowy? – porady eksperta

30 czerwca 2021
Białe okna i ceglana elewacja

5 pomysłów na kolor dachu pasujący do białych okien

2 lipca 2021
Pokaż wszystkie
Wiata garażowa z metalowym dachem


Garaż lub metalowa wiata garażowa to obiekty, które są szczególnie narażone na ekstremalne warunki pogodowe. Latem – palące słońce. Zimą – mróz, śnieg i lód. Wiosną – roztopy i częste opady deszczu. Nic dziwnego, że biegiem lat ich dachy przestają prezentować się atrakcyjnie, pojawia się na nich rdza i śniedź. Sprawdź, w jaki sposób odnowić nadgryziony zębem czasu garaż metalowy lub metalową wiatę na samochód.

Przygotowanie metalowego dachu do renowacji

Bez względu na to, jakim rodzajem blachy został pokryty dach Twojego garażu lub wiaty, będziesz mógł odnowić go przy pomocy specjalistycznych preparatów Rafil. Zanim jednak przejdziesz do malowania, musisz odpowiednio przygotować powierzchnię dachu. Postępuj według naszych wskazówek:

• Dokładnie oczyść powierzchnię dachu, usuwając z niego brud, kurz, glony i inne zanieczyszczenia.

• Zajmij się warstwą starej farby. Pozbądź się wszelkich luźnych, łuszczących się fragmentów emalii. Możesz zrobić to przy pomocy szczotki nylonowej, drucianej lub szlifierki.

• Sprawdź, czy na powierzchni metalu nie pojawiły się ogniska korozji. Postaraj się dokładnie usunąć wszystkie ślady rdzy, zwracając szczególną uwagę na trudno dostępne miejsca.

• Odpyl powierzchnię dachu, usuwając zanieczyszczenia, jakie powstały na wcześniejszych etapach prac.

• Odtłuść metal przy użyciu Rafil PREPARAT DO ODTŁUSZCZANIA. W zależności od narzędzi, jakim dysponujesz, możesz nakładać go gąbką, szczotką, ścierką lub myjką wysokociśnieniową.

Pamiętaj, aby do mycia dachu przed malowaniem nie używać zwykłych, domowych detergentów, takich jak płyn do mycia naczyń. Ich składniki mogą wchodzić w reakcję z emalią i obniżać jej właściwości!

Blacha z ogniskami rdzy

Garaż lub wiata metalowa w ogrodzie – gruntowanie

Kiedy metal jest dokładnie oczyszczony, możesz nałożyć na niego warstwę gruntującą. Rafil PODKŁAD ANTYKOROZYJNY sprawi, że docelowa farba będzie lepiej przyczepiać się do podłoża. Co więcej, skutecznie zabezpieczy dach przed rdzą.
Podkład możesz nakładać przy pomocy pędzla, wałka lub natrysku (hydrodynamiczny lub pneumatyczny). Wystarczy jedna warstwa produktu.
Po upływie 3-6 godzin możesz przejść do malowania garażu lub wiaty farbą docelową. Jeżeli nie uda Ci się zmieścić w tym przedziale czasowym, emalię nakładaj po upływie 5 dniu od gruntowania.

Czym pomalować dach garażu lub wiaty metalowej na samochód

Kiedy powierzchnia dachu zostanie zagruntowana, możesz zabierać się za jej malowanie. Jaki produkt wybrać? Oto nasze propozycje:

Rafil RADACH FARBA NA DACH – dostępna w 13 kolorach z wykończeniem półmatowym.

Rafil RADACH FARBA NA DACH – dostępna w 3 kolorach, wykończonych w połysku.

Rafil EKORADACH FARBA NA DACH – ekologiczna farba z wodną recepturą, emitującą mniejszą ilość szkodliwych substancji lotnych. Dostępna w 6 kolorach w wykończeniu półmat.

Wszystkie emalie z serii RADACH charakteryzują się najwyższą jakością i przeznaczone są do stosowania na powierzchniach stalowych, ocynkowanych i aluminiowych. Na malowanej powierzchni tworzą powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne i na najtrudniejsze warunki pogodowe. Emalie RADACH, stosowane w połączeniu z PODKŁADEM ANTYKOROZYJNYM Rafil, zapewniają nawet 8 lat ochrony przed korozją.

Malowanie natryskowe blachy

Malowanie dachu metalowego – krok po kroku

Malowanie dachu zaplanuj na ciepły (lecz nie upalny!), pogodny dzień. Nie rozpoczynaj prac, jeżeli spodziewasz się deszczu, burz lub mgły.

1. Dokładnie wymieszaj emalię. W razie potrzeby sięgnij po Rafil RADACH ROZCIEŃCZALNIK.

2. Przy pomocy pędzla, wałka lub natrysku hydrodynamicznego nałóż na metal cienką warstwę emalii.

3. Po upływie co najmniej 6 godzin nałóż drugą, grubszą warstwę produktu.

4. Jeżeli uzyskany efekt nie jest dla Ciebie odpowiedni, po upływie kolejnych 6 godzin możesz nałożyć dodatkową, trzecią warstwę farby.

Gotowe! Twój metalowy garaż – używany od wielu lat – zyskał nowy wygląd! Ciesz się jego odświeżonym kolorem i nie martw się o rdzę. Produkty Rafil będą chronić metalowy dach przez długie lata.

Ostatnie wpisy