Jak dobrać kolor bramy garażowej – porady i inspiracje

Domy z czerwonej cegły

Kolory dachu pasujące do elewacji z czerwonej cegły

20 lutego 2021
Balustrada w jasnym kolorze

7 pomysłów na oryginalny kolor balustrady balkonowej – inspiracje

24 lutego 2021
Domy z czerwonej cegły

Kolory dachu pasujące do elewacji z czerwonej cegły

20 lutego 2021
Balustrada w jasnym kolorze

7 pomysłów na oryginalny kolor balustrady balkonowej – inspiracje

24 lutego 2021
Pokaż wszystkie
Ciemna brama garażowa


Dobór koloru bramy garażowej może być kluczowy w kontekście wizerunku domu i otoczenia. Sprawdź, które kolory bram garażowych uznawane są za najatrakcyjniejsze i czego wystrzegać się podczas aranżacji wymarzonego domu.

Spis treści

Kolory bram garażowych a uniwersalizm

Marzysz o tym, aby kolor bramy garażowej Twojego domu wyróżniał się na tle innych budynków? Pamiętaj, że stonowane kolory sprawiają wrażenie modnych i eleganckich. Nowoczesne budownictwo daje ogromne pole do popisu, ale jeśli chcesz jedynie dobrać odpowiedni kolor bramy garażowej, nie zmieniając stylistyki całego otoczenia, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych wskazówek.
Kolor bramy garażowej możesz dobrać do:
• koloru dachu,
• odcienia drzwi frontowych
• koloru stolarki okiennej lub rolet,
• orynnowania,
• koloru ogrodzenia.

Ważne!

Dobierając kolor farby, nie zapomnij o zastosowaniu odpowiedniego do danej emalii nawierzchniowej podkładu antykorozyjnego, wydłużającego żywotność podłoża. Więcej produktów znajdziesz na stronie producenta.

Jeśli wahasz się, jaki kolor bramy garażowej wybrać, sprawdź dostępną kolorystykę produktu Rafil CHLOROKAUCZUK. Mnogość oferowanych kolorów pozwoli Ci odpowiednio zaaranżować ten niezwykle ważny element domu. Uniwersalne, a jednocześnie modne kolory bram garażowych to odcienie szarości, brąz oraz czerń. Kolory te zazwyczaj dominują jako element stolarki okiennej lub pasują do klasycznego koloru ogrodzenia czy nawet koloru balkonu.

Jak dobrać kolor bramy garażowej do ciemnej elewacji – inspiracje

Jeśli masz ciemną elewację, z pewnością nie chcesz, aby kolor bramy garażowej przytłoczył wizerunek domu. Coraz popularniejsze budynki w ciemnych odcieniach można śmiało przełamać kontrastującym kolorem bramy garażowej. Odcienie takie jak wiśniowy lub biały zdecydowanie ocieplą bryłę budynku.

Jeśli jednak chcesz, aby brama garażowa wtapiała się w otoczenie, wybierz odcień RAL 8011 – brązowy orzechowy połysk. Odcienie brązu wspaniale ocieplają otoczenie. Harmonijne, brązowe elementy stolarki okiennej lub orynnowania nie będą wyróżniać się na tle otoczenia, jednak w przypadku ciemnej elewacji również nie zginą w tle.

Brama garażu w kolorze antracytu

Kolor bramy garażowej a reszta otoczenia

Jeśli w nowo kupionym domu nie masz wpływu na całokształt wcześniej dobieranych elementów, pamiętaj o tym, że zawsze możesz urozmaicić lub stonować bryłę budynku, by sprawiała wrażenie jednocześnie przytulnej i efektownej. Przemalowanie zarówno bramy garażowej, jak i elementów, takich jak ogrodzenie domu, balkon czy nawet stolarka okienna, daje możliwości renowacji. O tym, jaki wpływ ma renowacja bramy garażowej, dowiesz się z porad eksperta.

Pamiętaj, że to Ty decydujesz o tym, czy kolor bramy garażowej zachowa neutralny charakter, czy jednak odrobina kolorystycznego szaleństwa ubarwi i rozweseli wygląd budynku. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie kolorystycznej powtarzalności – możesz użyć jednakowego odcienia, przemalowując bramę garażową i okiennice domu. Niebanalne rozwiązanie sprawi, że Twój dom zyska oryginalny design.

Brama garażowa pasująca do elewacji

Zobacz inne artykuły