Emalia epoksydowa chemoodporna szybkoschnąca, grubopowłokowa

Emalia epoksydowa chemoodporna szybkoschnąca, grubopowłokowa

Rozcieńczalnik do wyrobów epoksydowych ogólnego stosowania

Rozcieńczalnik do wyrobów epoksydowych ogólnego stosowania

"Epoksykor FC" Farba epoksydowa grubopowłokowa, do gruntowania, szybkoschnąca

726,75 zł
SKU
1317-429-13

Artykuły niezbędne - wyrób dwuskładnikowy - kup koniecznie:

Utwardzacz poliamidowy

Farba 13 l + utwardzacz poliamidowy 4 l

Artykuły pomocnicze:

Mogą być potrzebne: Emulsol RN-1 do odtłuszczania powierzchni, rozcieńczalnik do wyrobów epoksydowych. Szczegóły w karcie technicznej wyrobu.

Charakterystyka ogólna:

EPOKSYKOR FC jest dwuskładnikową grubopowłokową farbą epoksydową zawierającą pigment o działaniu antykorozyjnym (fosforan cynku). Powłoka farby jest matowa, bardzo dobrze przyczepna do podłoża, elastyczna, o bardzo dobrych własnościach mechanicznych i chemicznych. Jest odporna na działanie wody, elektrolitów kwaśnych i zasadowych, rozpuszczalników, ropy naftowej i paliw płynnych. Farba toleruje ślady rdzy i wilgoci na podłożu. Gotowe powłoki można eksploatować w temperaturach podwyższonych do 160° C.

Kolorystyka

brązowo-kasztanowy RAL 8015, czerwony tlenkowy, szary jasny RAL 7035, niebiesko-szary RAL 7031 lub wg uzgodnień z klientem

Przeznaczenie

Do gruntowania nowych konstrukcji stalowych, stalowych ocynkowanych, aluminiowych, żeliwnych oraz renowacji starych powierzchni eksploatowanych w atmosferze przemysłowej, miejskiej, morskiej i nadmorskiej oraz w środowisku agresywnym chemicznie. Zaleca się jako warstwa podkładowa do zabezpieczeń antykorozyjnych w systemie epoksydowo-poliuretanowym, epoksydowo-poliwinylowym i epoksydowym. Farba przeznaczona jest szczególnie dla przemysłu chemicznego, hutniczego, petrochemicznego i energetyki.